Користування знімним ортодонтичним апаратом

Користування ортодонтичним апаратом на початковому етапі може мати певні незручності, через період пристосування пацієнта до нового елементу у його житті. Період, протягом якого відбувається повне звикання до знімного апарату, коливається в межах від 10 до 30 днів. Цей період супроводжується неприємними відчуттями: нудота, підвищене виділення слини, нечіткість вимови. Ці незручності особливо виражені у пацієнтів, які користуються ортодонтичним апаратом вперше.

На термін адаптації впливає наявність чи відсутність больових відчуттів. Після накладання виготовленого апарату, частіше в кінці першої доби, може з’явитися біль під апаратом, в разі чого необхідно звернутися до лікаря.

Якщо протягом доби, з якихось причин, ви не можете з’явитись до лікаря, а накладання апарату викликає біль, його необхідно зняти на нічний період. Але, вранці наступного дня за декілька годин до прийому у лікаря ви повинні одягти апарат. Це дозволить лікарю чітко встановити межі порушення та відкорегувати апарат. Іноді корекцію проводять 2-3 рази до повного зникнення больового відчуття.
Біль у зубах може з’явитись у перші 2-3 доби активного користування ортодонтичним апаратом. Це пов’язане з початком переміщення зубів; подібне відчуття може також супроводжувати період після активації апарату.

Для прискорення поліпшення вимови рекомендуємо розмовляти або читати вголос. Носити ортодонтичний апарат необхідно протягом 18-20 годин на добу. Залишати вночі в ротовій порожнині, перед тим почистивши апарат щіткою з пастою або порошком та промивши в проточній воді, вранці цю процедуру повторити. Рекомендовано очищати апарат за допомогою спеціальних таблеток, попередньо їх розчинивши у воді. Ортодонтичний апарат необхідно знімати під час іжі, активних занять спортом. У цей період апарат зберігають у спеціальному контейнері. Через тиждень зранку необхідно проводити активацію (розкрутити) гвинт ключиком.

УВАГА! При наявності домашніх тварин будьте обережні, не залишайте апарат без нагляду.
Одягати та знімати апарат необхідно обережно за допомогою пальців, апарат не можна стискати та кидати, піддавати обробці високою температурою (обливати кип’ятком), самостійно згинати металеві складові ортодонтичного апарату для поліпшення фіксації апарату в порожнині рота.

Обов’язкова умова користування ортодонтичним апаратом – відмінна гігієна ротової порожнини та ретельне підтримання чистоти апарату.
Загальні правила дотримування гігієни ротової порожнини залишаються незмінними. Після прийому їжі ротову порожнину необхідно прополоскати.

Протягом першої доби слід робити невеликі перерви у носінні апарату по 30-40 хвилин. З наступного дня тривалість носіння апарату повинна бути максимальною. Якщо ви припиняєте користуватись апаратом, протягом декількох днів в порожнині рота відбувається зміна положення зубів, після якої фіксація попереднього апарату може бути повністю порушена (що призведе до необхідності виготовлення нового апарату).

У випадку травмування апаратом слизової оболонки, при наявності гострих країв, або порушення цілісності апарату необхідно негайно звернутись за допомогою до лікаря.
Швидкість та ефективність лікування залежить від дотримання рекомендацій лікаря, регулярності візитів, Вашої зібраності, терпіння та бажання.