Відбілювання

 Наша посмішка є візитною карткою як в особистому спілкуванні, так і при побудові ділових відносин. Здоров’я порожнини рота відбивається на стані зубів, на нього ж впливає і спосіб життя їх власника, раціон харчування. Так, захоплення солодощами, куріння і зловживання чаєм або кавою неодмінно відіб’ється на кольорі зубів.

Професійне відбілювання зубів набагато ефективніше домашніх процедур, коли необхідно в максимально короткі терміни висвітлити зуби на кілька тонів. Результат буде тривалішим, ніж після відбілювання підручними, «домашніми» засобами. Сучасна стоматологія пропонує відбілювання зубів лазером, перекисом водню, фотопроцедурами і т.д. Такі методи не несуть значної шкоди здорової зубної емалі, але з кожною повторною процедурою або у випадку, коли емаль і без того ослаблена, стан зубів погіршується. З метою зменшити негативний вплив відбілюючих процедур стоматолог може запропонувати провести фторування зубів, воно зміцнить емаль і знизить чутливість поверхні зубів.

На сьогодні існують 3 види відбілювання:

 • Відбілювання зубними пастами/порошками.

Це доступний та легкий в застосуванні спосіб відбілювання,що є найменш ефективним та вимагає багато часу. Ви мусите чистити зуби декілька разів на день відбілюючи ми пастами тривалий період часу.

 • Відбілювання в домашніх умовах за допомогою індивідуальних (тобто виготовлених по моделях Ваших щелеп) кап з тонкого та практично не відчутного силікону.

Капи наповнюють відбілюючим гелем та, залежно від його концентрації носять на зубах від 30хв до кількох годин(слабкі концентрації- на цілу ніч). Такий вид відбілювання більш ефективний, ніж перший, але поступається офісному, тобто тому, що проводиться в  кабінеті стоматолога. До того відбілювання в домашніх умовах лікар повністю проконтролювати не може, хоча ми стараємось надавати вичерпні рекомендації.

 • Професійне відбілювання в стоматологічному кабінеті.

Стоматологом добирається спеціальна программа, у відповідності зі станом  зубів кожного паціента. Існує декілька джерел активного світла: галогеновий, плазмовий та світлодіодний. Найбезпечніший, що не призводить до больових відчуттів внаслідок перегріву пульпи, це блакитне світлодіодне світло , що має найбільш чистий спектр.

Ми використовуємо сааме такий аппарат для відбілювання зубів «ВТ Сооl» фірмы  “Apoza”.

Суто медичних показань до відбілювання зубів не існує, але останнім часом все більших обертів набирає естетична стоматологія, фахівці якої рекомендують відбілювати зуби в наступних випадках:

 • вікові зміни кольору емалі (стоншення і пожовтіння емалі характерно для вікових змін зубів);
 • зміни кольору зуба (або зубів) після травми або хвороби (як результат кальцифікації камери пульпи або розпаду некротизованої пульпи);
 • початкова стадія гіпоплазії зубної емалі;
 • яскраво виражена пігментація зовнішніх шарів зубної емалі;
 • плямистий і штриховий флюороз (виникає при надлишку фтору в організмі);
 • значна зміна кольору зубів в результаті прийому антибіотиків (тетрациклінові зуби);
 • зміна кольору зубів в результаті шкідливих звичок.

Протипокази до проведення відбілювання зубів (на відміну від показів) продиктовані і естетично непривабливим результатом, і ймовірною шкодою для зубної емалі і здоров’я пацієнта в цілому.

 

Відбілюючі процедури не проводять у наступних випадках:

 • при захворюваннях навколозубних тканин (пародонту) — стоматолог впершу чергу повинен перевести захворювання в стан ремісії або зовсім вилікувати його;
 • за наявності каріозного пошкодження зубів, що також має бути вилікуване;
 • вагітність;
 • діти до 16 років;
 • пацієнти з брекет-системами на зубах, що зумовлює нерівномірне відбілювання;
 • особи з штучними коронками або пломбами на передніх зубах, що також може обернутися неякісним результатом процедури.

Перед початком процедури необхідно дотримуватися всіх умов для того, щоб процедура не завдала шкоди, сюди входить:

 • санація порожнини рота;
 • надійна ізоляція слизової оболонки порожнини рота;
 • максимально коротка тривалість впливу відбілюючої речовини і температури на зубну емаль.
 • Система професійного відбілювання зубів

Що являє собою система офісного відбілювання?

Дана революційна система відбілювання є ідеальною для тих, хто шукає миттєвого результату. На відміну від системи домашнього відбілювання (кап), процедура офісного відбілювання займає близько 1 години, що особливо підходить для ділових людей, котрі ведуть активний спосіб життя.

Чому зуби темніють?

З багатьох причин. Серед найпоширеніших: природне старіння, застосування лікарських препаратів, вживання в їжу продуктів, які містять барвники (кава, чай, кола, червоне вино), а також паління.

Чи безпечне професійне відбілювання?

Численні дослідження, 10-річний клінічний досвід та відгуки пацієнтів доводять, що професійна методика офісного відбілювання зубів є безпечною і ефективною.

Як довго зберігаються результати відбілювання?

Тривалість ефекту відбілювання залежить від індивідуальних особливостей зубів кожного пацієнта і складає в середньому від 1 до 3 років. Професійний догляд за зубами допоможе зберегти їх здоровими та красивими надовго. 

Професійне відбілювання зубів може мати небажані побічні ефекти. Іноді після процедури зуби стають більш чутливими до холоду, а на яснах часто з’являється білий наліт. Велика частина побічних ефектів зникає через кілька днів після відбілювання. Якщо вони зберігаються протягом двох тижнів і більше, слід зв’язатися з лікарем.

Активними речовинами, які використовуються при професійному відбілюванні зубів, є перекис кисню або перекис карбаміду. Вони забезпечують надходження кисню в емаль, завдяки чому колір зубів стає більш світлим.

 

Методика офісного відбілювання зубів у нашій клініці виглядає наступним чином:

 1. Попередня гігієна порожнини рота (чистка зубів, що входять в поле відбілювання, торцевими щіточками + паста).
 2. Нанесення рідкого кофердаму на ясна ( ізоляція ясен від дії відбілюючої системи ).
 3. Нанесення відбілюючої системи на поверхню зубів.
 4. Етап відбілювання відбувається за допомогою ультрафіолетового світла, джерелом якого є світлодіодний апарат BTCool ( кратність відбілювання залежить від кольору зубів та їх чутливості ).
 5. Зняття відбілюючої системи за допомогою пилососу.
 6. Нанесення ремінералізуючого гелю на поверхню відбілених зубів ( з метою зменшення чутливості зубів).
 7. Рекомендації лікаря стосовно догляду за зубами після проведення даної процедури.

 

Сама процедура виглядає так:

(клінічний випадок)

Тепер Ваша усмішка сяє бездоганною білизною!