Відновити зубні ряди – протезування

Втрата зуба для організму не проходить непомітно. Організм змушений компенсувати це доступними йому засобами:

  • збільшуючи навантаження на інші зуби, що підвищує їх стирання і зменшує ресурс несучих тканин (кістки і зв’язки зуба), що призводить до якнайшвидшого їх розхитування;
  • намагаючись заповнити «пробіл» за рахунок зміщення сусідніх зубів в сторону дефекту (природа не терпить порожнечі, як відомо).

Виникаюча деформація зубного ряду тягне за собою вторинні (т.н. відображення) деформації в скронево-нижньощелепного суглоба, забезпечує рухи нижньої щелепи. Ланцюгова реакція закінчується больовий м’язово-суглобової дисфункцією. Проявляється це обмеженням у відкриванні рота, болем у жувальних м’язах і т.д.


Ці проблеми вирішує своєчасне протезування.
Зубне протезування припускає різні способи кріплення протезів. Можна замовити міст, який фіксується на сусідніх зубах, можна виконати протез і закріпити його за допомогою імплантату – штучного кореня.

Навіть незначні пошкодження зуба можна ліквідувати за допомогою сучасних технологій, які в стоматології відомі, як вкладки та вініри. Наша клініка здійснює високоякісне протезування зубів, з використанням найсучасніших та надійних матеріалів, ретельно продуманій конструкції і з у четом побажань клієнта.

Вкладки

Наука не стоїть на місці, вона постійно підносить нові відкриття, які допомагають вирішувати важкі завдання. Так, наприклад, великі ділянки для пломбування сьогодні закривають за допомогою вкладок і вінірів.

Приклад відновлення зуба вкладкою на гіпсовій моделі

На місці амальгамових (металевих) пломб з’явилися керамічні, майже непомітні зовні вкладки

Чим такий спосіб відрізняється від простого пломбування?
Перш за все технікою виконання: вкладка, на відміну від пломби, виконується не лікарем у роті, а техніком на моделі щелепи з ураженим зубом. Модель виготовляється зі спеціального гіпсу за зліпком, зробленому лікарем з обробленого зуба. Ця відмінність визначає перші дві переваги даного методу, оскільки знімає залежність якості реставрацій від можливості висушити порожнину на час, необхідний лікаря для роботи над фотополімерної реставрацією-модель завжди суха! На моделі також немає проблем з доступом до порожнини-це стосується реставрацій зубів «мудрості».
Вкладка кріпиться за допомогою спеціального клею, хімічно зв’язує її з тканинами зуба.

Найчастіше, виготовляються подібні вкладки, з композитів або кераміки.

Переваги зубних вкладок:

  • Їх міцність значно вище міцності звичайних пломб, якщо мова йде про керамічну вкладку.
  • Якість прилягання у важкодоступних ділянках (зуби “мудрості”, поддесневие каріозні порожнини жувальних зубів) буде значно краще, ніж у пломб, а це – найкраща профілактика вторинного карієсу (тобто карієсу навколо пломби).
  • Естетика кераміки при будь-яких шкідливих звичках зберігається довше, ніж у композитів, завдяки її хімічної стабільності, колір реставрації змінюватися не буде, навіть при вживанні кави, чаю та інших фарбувальних продуктів.

Вкладки мають свої нюанси застосування, тому приймати рішення про вибір конструкції необхідно спільно з лікарем.

Вініри

тоненькі порцелянові пластинки, які здатні відновити зовнішній шар зубів. Найчастіше застосовують для відновлення передніх зубів при їх руйнуванні або зміні кольору.

Клінічно зарекомендували себе одиничні реставрації з адгезивної (тобто клейовий) фіксацією.
Після більш ніж 10-річного клінічного використання цю технологію можна назвати надійною. До того ж при п’ятирічному періоді спостережень вона дає великій відсоток успіху, разом з металокерамічною реставрацією.

Багатьом знайоме таке поняття, як «голлівудська усмішка», яка досягається за допомогою застосування вінірів.

Металокерамічні коронки і мостовидні протези

так виглядає робота, зроблена в нашій клініці

Найпоширений і добре випробуваний вид заповнення дефектів зубного ряду.
Популярність його пояснюється меншою вартістю відносно більш нового і дорогого протезування безметалловой керамікою при достатній естетичності роботи.

так виглядає робота, зроблена нашими фахівцями


Безметалеві коронки і мостовидні протези

Будь-які проблеми з зубами, будь-які пошкодження сьогодні відновлюються з такою швидкістю і функціональністю, яка допомагає чудово замаскувати всі наявні дефекти за допомогою безметалевих коронок і мостовидних протезів.

Естетика

Пошкоджені зуби настільки вдало можна відновити, що вони нічим не відрінятимуться від нормальних здорових зубів. Саме якість протезування зубів так приваблює всіх бажаючих відновити свою посмішку. Як вдається фахівцям вирішувати подібні проблеми, залишається тільки здогадуватися, але такий матеріал, як кераміка сьогодні здатна творити справжні дива зуботехніки.

Переваги безметалової кераміки
Саме кераміка сьогодні дозволяє відновлювати втрату зубної емалі. Кераміка безпечна з точки зору алергічних реакцій, вона допомагає повернути відчуття комфорту та естетики.

Відрізнити зуб з безметалової кераміки від справжнього практично неможливо. Цьому сприяє властивість безметалової кераміки пропускати світло на певну глибину, який досягає зубних тканин і відбивається від них.

За допомогою безметалової кераміки наші фахівці можуть відновити зовнішній вигляд зуба і чудово передати будь-який його колір.
Зуб – складна частина організму. Він складається з декількох оболонок, які по-різному реагують на зовнішній світ. Здоровий зуб, який покритий міцною емаллю, частково пропускає його, де він відбивається від внутрішнього шару. Сама емаль має складний колір, прозорий і молочний одночасно. Відновити його складно, але можливо, за допомогою безметалова кераміки.
Раніше кераміка виконувалася на основі металу. Він не дозволяв світлу проникати всередину до другого шару. Зуб сильно відрізнявся від своїх сусідів, виділялася його штучна природа. Якщо пацієнт бажає, щоб всі зуби в його щелепи не відрізнялися один від одного, то стоматолог запропонує йому безметалеву кераміку.

Відсутність металевого каркасу стало причиною того, що розмежувальна смуга між яснами і коронкою, яку часто видно при інших видах коронок, відсутня.
Важлива перевага безметалової кераміки полягає в тому, що вона може ідеально лягти на межі пошкодженого зуба.
Це допоможе уникнути проблем з прикусом і швидко повернутися до нормального раціону харчування.

Безметалова кераміка не показувала жодних алергічних реакцій. Вона не викликає навіть подразнення ясен.

Мостовидні протези (безметалева кераміка)

Мостоподібний протез на основі діоксиду цирконію

Таке лікування та протезування зубів, можливе лише за наявності опорних зубів, на які може кріпитися міст. Така конструкція допомагає повністю відновити втрачений ряд зубів.

Естетика безметалової (ліворуч) та металової (праворуч) кераміки в промені світла

Безметалова кераміка використовується і для виготовлення мостових протезів. Протезування зубів допомагає відновити ряд втрачених зубів за допомогою таких споруд, які кріпляться за допомогою коронок на сусідні зуби