Догляд за порожниною рота починається з чищення зубів зубною щіткою і пастою. Її проводять два рази на день – вранці після сніданку і перед сном. Дуже важливо, але мало хто знає про це – зубні щітки повинні висихати насухо між використанням. Тому рекомендується мати пару щіток і чергувати їх.
Зубна щітка повинна бути середньої жорсткості або м’якою (у разі запалення ясен), із закругленим щетинистим кінцем, а голівка щітки – невеликою, щоб досягти усіх важкодоступних місць. Міняти її потрібно раз на два – три місяці.
Зубну пасту можна вибрати на свій смак або за рекомендацією стоматолога, якщо існують проблеми. Зубна паста для догляду за порожниною рота повинна містити фториди, вони зміцнюють емаль, карбонат кальцію і бікарбонат натрію для видалення нальоту.
Час для чищення зубів. Зазвичай всі укладаються в 30-40 секунд, насправді – оптимальне – дві-три хвилини. Варто зауважити, що при надмірно інтенсивному чищенні можна отримати пошкодження емалі і ясен.
Головне у догляді за порожниною рота – оволодіти стандартною технікою чистки зубів. Спочатку щітка накладається на лінію ясен, під кутом 45 градусів до зубів з зовнішнього боку. Перший рух зубної щітки завжди вимітаючий. Зверху вниз – верхня щелепа, знизу вверх- нижня щелепа. Після – кругові рухи щіткою, таким чином ви знімаєте наліт та масажуєте ясна, це посилює в них кровообіг, тим самим зміцнюєте їх.
Наліт утворюється не тільки на зубах, але і на язиці, викликаючи неприємний запах, тому чистіть також і язика. Почніть з кінчика, і рухайтеся до середини і сторонам.
Додаткове застосування ополіскувачів та зубних ниток зменшує руйнування зубів на 40%.
Ополіскувач справляється з тими бактеріями, які залишаються в роті після чищення зубів. Ополіскувач, в залежності від складу, надає дезодоруючу, протикаріозну, протизапальну дію, зменшують кровоточивість ясен і сприяють відновленню слизової оболонки порожнини рота.
Флос (зубна нитка) тільки він може очистити бокову поверхню зубів, де найбільше накопичується наліт, утворючи зубний камінь та призводячи до запалення ясен.