Пломбування кореневих каналів або 3D обтурація

3D обтурація — сучасний метод лікування і пломбування каналів зуба. Ця технологія повністю відповідає міжнародним стандартам якості, є однієї з самих затребуваних європейських способів лікування каналів.

Кореневі канали зуба являють собою складну розгалужену систему, схожу на корені дерева. Крім основного магістрального, є додаткові, латеральні канали, а також дентинні канальці, що виходять в просвіт кореня.

Для якісного ендодонтичного лікування необхідно не тільки видалити всі інфіковані тканини, але й герметично заповнити пломбувальним матеріалом всю кореневу систему зуба. Інакше відбудеться повторне інфікування, мікроорганізми, що залишилися, за деякий час викликають нове запалення, знову біль, набряк та інші ускладнення. Матеріали, які використовувались більше 10-15 років назад, розсмоктуються з часом,  утворюючи в каналах пустоти, в яких розмножуються бактерії. А кожне повторне перепломбування кореня зменшується процент успішності лікування, також це вартісна і складна процедура. Все може завершитися втратою зуба.Але сучасні методи, багаточисельні апарати та найновіші інструменти, якими переповнений наш ендодонтичний кабінет дозволять уникнути цих проблем.

Пломбування кореневих каналів проводиться за допомогою спеціальних високотехнологічних приладів для 3D обтурації. Це процедура об’ємного тривимірного (3D) заповнення каналів будь-якої форми.

Після механічної інструментальної і медикаментозної обробки кореневих каналів, тобто їх підготовки і стерилізації, наступає важливий і відповідальний етап – пломбування каналів (обтурація).

В нашій стоматології для цього є апарати для гарячої вертикальної конденсації гутаперчі. Саме використання даноi сучасноi системи дозволяє в різних клінічних випадках досягти високої щільності і точності пломбування кореневих каналів. Це дає можливість нашим лікарям зробити на належному рівні будь-який анатомічно складний зуб.

При цьому пломбувальний матеріал нагрівається до 200 градусів,  дезінфікує кореневі канали, знищуючи мікроорганізми, що залишились. Стаючи пластичним, він заповнює всі магістральні і латеральні канали, їх вигини і розгалуження, запечатує дентинні канальці.

Переваги 3D обтурації:

  • матеріал, яким заповнюється канал біологічно інертний, не викликає подразнення оточуючих тканин
  • максимально тривимірно (3D) обтурується (щільно і точно пломбується)  як основний канал, так і всі його бокові відгалуження
  • термічна обробка каналів і мінімальна ймовірність виникнення ускладнень
  • можливість повторного інфікування виключається
  • матеріал, що знаходиться в каналі, з часом не розсмоктується