Терапевтична стоматологія

Терапевтична стоматологія – це вид стоматології, спрямований на профілактику, прогнозування і лікування хвороб ротової порожнини, а саме – зубів, ясен, слизової оболонки та інших зон. Як підвид науки, вона вивчає причини захворювань ротової порожнини, способи лікування, а також вплив хвороб зубів і ясен на інші органи.

Терапевтична стоматологія – один з найбільш важливих і поширених розділів стоматології, адже з її допомогою можна вчасно спрогнозувати і вилікувати різні захворювання. На сьогоднішній день, через високий рівень розвитку медицини, є безліч терапевтичних процедур та операцій, що допоможуть зберегти здоров’я зубів, а також вилікувати стоматологічні хвороби.

Діагностування

Для різних захворювань застосовують відмінні методи діагностики, а також проводять багато процедур, іноді і хірургічних операцій. Щоб діагностувати карієс і пульпіт відстежують реакцію на гарячу і холодну їжу. Точно обстежуючи реакцію, можна діагностувати проблему – це пульпіт (утворення порожнини всередині зуба), чи каріозне утворення (пошкодження тканин зуба шкідливими бактеріями, руйнування зуба), або періодонтит (запалення зубного каналу або зв’язки). Якщо подати не сильну напругу на зуб можна поставити достовірний діагноз межі чутливості зуба. Така процедура називається електроодонтодіагностика. Для прогнозування захворювань порожнини рота терапевтична стоматологія, також вдається до хімічних аналізів. Як зразок беруть матеріали з джерела хвороби та висівають на поживні середовища, та в залежності від хімічної реакції призначають лікування. Застосовуються також рентгенологічні дослідження, коли використовують знімки різного ступеня оглядовості (томографічні, прицільні). Діагностика відхилень у роботі слинних залоз проводиться за допомогою спеціалізованих речовин.

Основні напрямки терапевтичної стоматології:
  • діагностика та лікування карієсу і запобігання такого виду ушкодження зубів;
  • моделювання і відновлення частин зуба, які були втрачені. Таке лікування надає пацієнтам можливість частково відновити тіло зуба;
  • ендодонтичні процедури. Спрямовані на лікування тканин, які знаходяться в безпосередній близькості до зуба, а також каналів зуба;
  • виявлення пошкодження зубів різної категорії і в різній стадії;
  • лікування апікального періодонтиту – це серйозне захворювання, яке вражає кореневі канали, тканини зуба, сам зуб, а також кістки щелепи;
  • лікування захворювань порожнини рота.

Стоматологи-терапевти зроблять усе можливе, щоб зберегти ваш зуб. Лікар усуне такі проблеми як карієс, пульпіт, періодонтит і багато інших, також проведе процедури по естетичному  відновленню зубів. Велика кількість якісних пломбувальних матеріалів та механізмів, допоможе стоматологу гарантовано провести процедуру на відмінно. ​​Сучасні матеріали для пломбування, здатні прийняти необхідну форму, мають потрібну прозорість і здатні підлаштовуватися під природний колір зуба.

Підсумовуючи вищевикладене, якщо дотримуватись найпростіших правил гігієни порожнини рота і регулярно відвідувати стоматолога можна уникнути серйозних захворювань. Порадьтеся зі своїм лікарем, які засоби гігієни найкраще використовувати саме вам. Це все заходи профілактики, які ви самі зможете застосувати для збереження здоров’я своїх зубів.