Наша посмішка є візитною карткою як в особистому спілкуванні, так і при побудові ділових відносин. Здоров’я порожнини рота відбивається на стані зубів, на нього впливає і спосіб життя їх власника, раціон харчування. Так, захоплення солодощами, куріння і зловживання чаєм або кавою неодмінно відображається на кольорі зубів.
Професійне відбілювання зубів набагато ефективніше домашніх процедур, коли необхідно в максимально короткі терміни висвітлити зуби на кілька тонів. Результат буде тривалішим, ніж після відбілювання підручними «домашніми» засобами. Сучасна стоматологія пропонує відбілювання зубів лазером, перекисом водню, фотопроцедурами і т.д. Такі методи не шкодять зубній емалі в здоровому стані, але коли емаль ослаблена та з кожною повторною процедурою, стан зубів може погіршитись.
Щоб зменшити негативний вплив відбілюючих процедур стоматолог може запропонувати провести фторування зубів, воно зміцнить емаль і знизить чутливість поверхні зубів.
На сьогодні існують 3 види відбілювання:
- Відбілювання зубними пастами/порошками
Це доступний та легкий в застосуванні спосіб відбілювання, але найменш ефективний та вимагає багато часу. Ви повинні чистити зуби відбілюючими пастами декілька разів на день тривалий період часу.
- Відбілювання в домашніх умовах за допомогою індивідуальних кап (тобто виготовлених по Вашим щелепам) з тонкого силікону
Капи наповнюють відбілюючим гелем та, залежно від його концентрації, носять на зубах від 30 хвилин до кількох годин (слабкі концентрації- на цілу ніч). Такий вид відбілювання більш ефективний, ніж перший, але поступається професійному, що проводиться в кабінеті стоматолога. Відбілювання в домашніх умовах лікар повністю не контролює, хоча і надає вичерпні рекомендації.
Професійне відбілювання в стоматологічному кабінеті
Стоматологом добирається спеціальна программа, у відповідності зі станом зубів кожного паціента. Існує декілька джерел активного світла: галогеновий, плазмовий та світлодіодний.
Найбезпечніший – це блакитне світлодіодне світло, що має найбільш чистий спектр та не призводить до больових відчуттів внаслідок перегріву пульпи.
Фахівці з естетичної стоматології рекомендують відбілювати зуби в наступних випадках:
- вікові зміни кольору емалі (стоншення і жовтіння емалі характерно для вікових змін зубів);
- зміни кольору зуба (або зубів) після травми або хвороби (як результат кальцифікації камери пульпи або розпаду некротизованої пульпи);
- початкова стадія гіпоплазії зубної емалі;
- яскраво виражена пігментація зовнішніх шарів зубної емалі;
- плямистий і штриховий флюороз (виникає при надлишку фтору в організмі);
- значна зміна кольору зубів в результаті прийому антибіотиків (тетрациклінові зуби);
- зміна кольору зубів в результаті шкідливих звичок.
Суто медичних показань до відбілювання зубів не існує, але протипоказання до проведення відбілювання зубів є. Продиктовані вони естетично непривабливим результатом, ймовірною шкодою для зубної емалі і здоров’я пацієнта в цілому.
Відбілюючі процедури не проводять у наступних випадках:
- при захворюваннях навколозубних тканин (пародонту) — стоматолог спочатку повинен вилікувати його або перевести захворювання в стан ремісії;
- каріозне пошкодження зубів, також спочатку потрібно вилікувати;
- вагітність;
- діти до 16 років;
- пацієнти з брекет-системами на зубах, через неможливість зробити рівномірне відбілювання;
- особи з штучними коронками або пломбами на передніх зубах, що може обернутися неякісним результатом процедури.
До початку процедури необхідно дотримуватися всіх умов, щоб процедура не завдала шкоди, сюди входить:
- санація порожнини рота;
- надійна ізоляція слизової оболонки порожнини рота;
- максимально коротка тривалість впливу відбілюючої речовини і температури на зубну емаль.
- система професійного відбілювання зубів
Що являє собою система офісного відбілювання?
Дана революційна система відбілювання є ідеальною для тих, хто шукає миттєвого результату. На відміну від системи домашнього відбілювання (кап), процедура офісного відбілювання займає близько 1 години та особливо підходить для ділових людей, які ведуть активний спосіб життя.
Чому зуби темніють?
З багатьох причин. Серед найпоширеніших: природне старіння, застосування лікарських препаратів, вживання в їжу продуктів, які містять барвники (кава, чай, кола, червоне вино), а також паління.
Чи безпечне професійне відбілювання?
Численні дослідження, 10-річний клінічний досвід та відгуки пацієнтів доводять, що професійна методика офісного відбілювання зубів є безпечною і ефективною.
Як довго зберігаються результати відбілювання?
Тривалість ефекту відбілювання залежить від індивідуальних особливостей зубів кожного пацієнта і складає в середньому від 1 до 3 років. Професійний догляд за зубами допоможе зберегти їх здоровими та красивими надовго.
Професійне відбілювання зубів може мати небажані побічні ефекти. Іноді після процедури зуби стають більш чутливими до холоду, а на яснах часто з’являється білий наліт. Велика частина побічних ефектів зникає через кілька днів після відбілювання. Якщо вони зберігаються протягом двох тижнів і більше, слід зв’язатися з лікарем.
Активними речовинами, які використовуються при професійному відбілюванні зубів, є перекис кисню або перекис карбаміду. Вони забезпечують надходження кисню в емаль, завдяки чому колір зубів стає більш світлим.
Методика офісного відбілювання зубів у нашій клініці виглядає наступним чином:
- Попередня гігієна порожнини рота (чистка зубів, що входять в поле відбілювання, торцевими щіточками + паста).
- Нанесення рідкого кофердаму на ясна (ізоляція ясен від дії відбілюючої системи).
- Нанесення відбілюючої системи на поверхню зубів.
- Етап відбілювання відбувається за допомогою ультрафіолетового світла, джерелом якого є світлодіодний апарат BT-Cool (кратність відбілювання залежить від кольору зубів та їх чутливості).
- Зняття відбілюючої системи за допомогою пилососу.
- Нанесення ремінералізуючого гелю на поверхню відбілених зубів (з метою зменшення чутливості зубів).
- Рекомендації лікаря стосовно догляду за зубами після проведення даної процедури.
Ваша усмішка сяятиме бездоганною білизною!