Відбілювання зубів

Наша посмішка є візитною карткою як в особистому спілкуванні, так і при побудові ділових відносин. Здоров’я порожнини рота відбивається на стані зубів, на нього впливає і спосіб життя їх власника, раціон харчування. Так, захоплення солодощами, куріння і зловживання чаєм або кавою неодмінно відображається на кольорі зубів.

Професійне відбілювання зубів набагато ефективніше домашніх процедур, коли необхідно в максимально короткі терміни висвітлити зуби на кілька тонів. Результат буде тривалішим, ніж після відбілювання підручними «домашніми» засобами. Сучасна стоматологія пропонує відбілювання зубів лазером, перекисом водню, фотопроцедурами і т.д. Такі методи не шкодять зубній емалі в здоровому стані, але коли емаль ослаблена та з кожною повторною процедурою, стан зубів може погіршитись.

Щоб зменшити негативний вплив відбілюючих процедур стоматолог може запропонувати провести фторування зубів, воно зміцнить емаль і знизить чутливість поверхні зубів.

На сьогодні існують 3 види відбілювання:

 • Відбілювання зубними пастами/порошками

Це доступний та легкий в застосуванні спосіб відбілювання, але найменш ефективний та вимагає багато часу. Ви повинні чистити зуби відбілюючими пастами декілька разів на день тривалий період часу.

 • Відбілювання в домашніх умовах за допомогою індивідуальних кап (тобто виготовлених по Вашим щелепам) з тонкого силікону

Капи наповнюють відбілюючим гелем та, залежно від його концентрації, носять на зубах від 30 хвилин до кількох годин (слабкі концентрації- на цілу ніч). Такий вид відбілювання більш ефективний, ніж перший, але поступається професійному, що проводиться в кабінеті стоматолога. Відбілювання в домашніх умовах лікар повністю не контролює, хоча і надає вичерпні рекомендації.

до та після відбілювання в нашомука бінеті

Професійне відбілювання в стоматологічному кабінеті

Стоматологом добирається спеціальна программа, у відповідності зі станом  зубів кожного паціента. Існує декілька джерел активного світла: галогеновий, плазмовий та світлодіодний.

Ми використовуємо саме такий аппарат для відбілювання зубів «ВТ Сооl» фірмы  “Apoza”.

Найбезпечніший – це блакитне світлодіодне світло, що має найбільш чистий спектр та не призводить до больових відчуттів внаслідок перегріву пульпи.

Фахівці з естетичної стоматології рекомендують відбілювати зуби в наступних випадках:

 • вікові зміни кольору емалі (стоншення і жовтіння емалі характерно для вікових змін зубів);
 • зміни кольору зуба (або зубів) після травми або хвороби (як результат кальцифікації камери пульпи або розпаду некротизованої пульпи);
 • початкова стадія гіпоплазії зубної емалі;
 • яскраво виражена пігментація зовнішніх шарів зубної емалі;
 • плямистий і штриховий флюороз (виникає при надлишку фтору в організмі);
 • значна зміна кольору зубів в результаті прийому антибіотиків (тетрациклінові зуби);
 • зміна кольору зубів в результаті шкідливих звичок.

Суто медичних показань до відбілювання зубів не існує, але протипоказання до проведення відбілювання зубів є. Продиктовані вони естетично непривабливим результатом, ймовірною шкодою для зубної емалі і здоров’я пацієнта в цілому.

Відбілюючі процедури не проводять у наступних випадках:

 • при захворюваннях навколозубних тканин (пародонту) — стоматолог спочатку повинен вилікувати його або перевести захворювання в стан ремісії;
 • каріозне пошкодження зубів, також спочатку потрібно вилікувати;
 • вагітність;
 • діти до 16 років;
 • пацієнти з брекет-системами на зубах, через неможливість зробити рівномірне відбілювання;
 • особи з штучними коронками або пломбами на передніх зубах, що може обернутися неякісним результатом процедури.

До початку процедури необхідно дотримуватися всіх умов, щоб процедура не завдала шкоди, сюди входить:

 • санація порожнини рота;
 • надійна ізоляція слизової оболонки порожнини рота;
 • максимально коротка тривалість впливу відбілюючої речовини і температури на зубну емаль.
 • система професійного відбілювання зубів

Що являє собою система офісного відбілювання?

Дана революційна система відбілювання є ідеальною для тих, хто шукає миттєвого результату. На відміну від системи домашнього відбілювання (кап), процедура офісного відбілювання займає близько 1 години та особливо підходить для ділових людей, які ведуть активний спосіб життя.

Чому зуби темніють?

З багатьох причин. Серед найпоширеніших: природне старіння, застосування лікарських препаратів, вживання в їжу продуктів, які містять барвники (кава, чай, кола, червоне вино), а також паління.

Чи безпечне професійне відбілювання?

Численні дослідження, 10-річний клінічний досвід та відгуки пацієнтів доводять, що професійна методика офісного відбілювання зубів є безпечною і ефективною.

Як довго зберігаються результати відбілювання?

Тривалість ефекту відбілювання залежить від індивідуальних особливостей зубів кожного пацієнта і складає в середньому від 1 до 3 років. Професійний догляд за зубами допоможе зберегти їх здоровими та красивими надовго.

Професійне відбілювання зубів може мати небажані побічні ефекти. Іноді після процедури зуби стають більш чутливими до холоду, а на яснах часто з’являється білий наліт. Велика частина побічних ефектів зникає через кілька днів після відбілювання. Якщо вони зберігаються протягом двох тижнів і більше, слід зв’язатися з лікарем.

Активними речовинами, які використовуються при професійному відбілюванні зубів, є перекис кисню або перекис карбаміду. Вони забезпечують надходження кисню в емаль, завдяки чому колір зубів стає більш світлим.

Методика офісного відбілювання зубів у нашій клініці виглядає наступним чином:

 1. Попередня гігієна порожнини рота (чистка зубів, що входять в поле відбілювання, торцевими щіточками + паста).
 2. Нанесення рідкого кофердаму на ясна (ізоляція ясен від дії відбілюючої системи).
 3. Нанесення відбілюючої системи на поверхню зубів.
 4. Етап відбілювання відбувається за допомогою ультрафіолетового світла, джерелом якого є світлодіодний апарат BT-Cool (кратність відбілювання залежить від кольору зубів та їх чутливості).
 5. Зняття відбілюючої системи за допомогою пилососу.
 6. Нанесення ремінералізуючого гелю на поверхню відбілених зубів (з метою зменшення чутливості зубів).
 7. Рекомендації лікаря стосовно догляду за зубами після проведення даної процедури.

Ваша усмішка сяятиме бездоганною білизною!